druzenje uz kafu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dječiji radovi

Go down

Dječiji radovi Empty Dječiji radovi

Komentar  Tanja Tue Sep 15, 2009 12:42 pm

Moja domovina

Evo je tu u Evropi na Balkanu. Brdovita, kršovita, ponosita moja domovina Bosna i Hercegovina. Mnogi su je pohodili, pokušali porobiti, ali nisu uspjeli. Mnogo je ovom ljepoticom krvi proliveno za njenu slobodu. Porušili su dušmani mnoge znamenitosti, istorijske spomenike, ljepotu i ponos moje domovine. Uništili i spalili mnoge kuće i zgrade, ali dušu nisu mogli. Ona je neuništiva, ona je nadjačala topove, bombe, granate i sva oružja... Utkali su svoju dušu i mladost mnogi njeni sinovi. Otkrili su tamne oblake i sunce je ponovo zasjalo našom domovinom. Ugrijala je naša srca koja kucaju za nju i njenu slobodu. Jak i vrijedan je njen narod, izradit će je još ljepšu i bolju. Ali ona je meni i porušena i razorena ipak najljepša. Lijepo je šetati drugim državama. Gledati velike, lijepe zgrade, moderne izloge, skupe radnje. Biti na moru i drugdje. Ali od svega je najljepše vratiti se njoj. Svojoj domovini, svom narodu Bosni i Hercegovini. Moja jedina domovina je Bosna, i ja druge domovine nemam. Svi su je ranjavali, ali niko nije uspio srušiti tvrđavu dobrih ljudi. Moje je sve u Bosni, moje su njive, moje su šume, sela su moja, svi gradovi Bosne i Hercegovine su moji, moj je narod, moje je sve.

Amra Hadžihafizbegović VI3 OŠ "KOvačići" Sarajevo





[center]
Tanja
Tanja

Broj komentara : 53
Join date : 2009-08-05
Mjesto : BiH

Na vrh Go down

Na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu