druzenje uz kafu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Edin Dzeko

2 posters

Go down

Edin Dzeko Empty Edin Dzeko

Komentar  Tanja Sun Aug 16, 2009 9:16 am

15.08.2009
Nakon što je njegov saigrač, Zvjezdan Misimović, postigao prvi gol u novoj sezoni njemačke fudbalske Bundeslige, bh. reprezentativac Edin Džeko upisao je i svoj prvi pogodak u dresu Wolfsburga u novoj sezoni.

Njemački prvak je i ove godine počeo furiozno, jer je Wolfsburg već iz dva susreta upisao dvije pobjede.

U 2. kolu Bundeslige "pao" je i Keln i to na njegovom terenu. Gosti iz Wolfsburga su došli do sva tri boda pobjedom od 3:1. Strijelac prvog i izjednačujućeg gola za gostujuću ekipu bio je Edin
Tanja
Tanja

Broj komentara : 53
Join date : 2009-08-05
Mjesto : BiH

Na vrh Go down

Edin Dzeko Empty Re: Edin Dzeko

Komentar  Tanja Wed Aug 26, 2009 5:36 pm

Napadač Wolfsburga Edin Džeko pošaketao se na treningu sa saigračem Karimom Zianijem nakon što ga je Alžirac nekoliko puta žestoko faulirao.

Kada je poslednji u nizu grubih startova novopečenog člana tima prevršio svaku mjeru, Džeko je omalenog kolegu uhvatio za vrat nakon čega je prgavi Ziani pokušao da zada reprezentativcu BiH nekoliko udaraca u glavu.

Između zavađenih strana odmah su stali Zvjezdan Misimović i Alexandar Madlung pa se sve i nekako završilo, a kako prenosi "Bild" trener Armin Veh je nijemo posmatrao šta se dešava.

Sličan incident na treningu prvaka Njemačke desio se i prošle sezone kada su se potukli Misimović i Alvim koji su se odmah izvinili i prošli nekažnjeno kod Felixa Magatha, mada su velike šanse da će Veh ovog puta udariti fudbalere po džepu.

Poslije prilično slabog izdanja u derbiju protiv Hamburga na Volkswagen areni (2:4), ekipa Wolfsburga za vikend gostuje ništa boljem Bayernu koji poslije tri kola Bundeslige još uvijek ne zna za pobjedu.
Tanja
Tanja

Broj komentara : 53
Join date : 2009-08-05
Mjesto : BiH

Na vrh Go down

Edin Dzeko Empty Re: Edin Dzeko

Komentar  Dana Sun Oct 11, 2009 11:24 am


"Bilo je nezaboravno, ali je sve suvišno kada dobijemo ovakvu utakmicu", kazao je kapiten Spahić nakon utakmice Estonija - BiH u kojoj je reprezentacija BiH izborila historijski uspjeh i baraž za odlazak na SP 2010. godine u Južnoj Africi, prenose 24sata.info.

."Drago mi je da sam dao drugi gol, to je olašalo situaciju na terenu", dodao je Ibišević.

"Postigli smo historijski rezultat", zaključio je Ibričić.

Džeko je bio određeniji, kratak i jasan:

"Miske je odlično centrirao, postigao sam gol... idemo dalje".

Na pitanje koga očekuju u baražu, igrači BiH su odgovarali svako na svoj način.

"Priželjkujem bilo koga", kazao je Spahić.

"Nastavimo ovako kako igramo, možemo igrati protiv svakoga", kazao je Ibišević.

"Ne trebamo se bojati ikoga", kratak je bio Ibričić.

"Nebi volio jedino Francusku, velesila su, a svih ostalih se ne bojimo, kad smo jednu Tursku ostavili iza sebe", Džeko.

"Nama je svaka utakmica bitna, a protiv Španije će biti jedna lijepa poslastica", nastavio je Spahić.

"Jako sam sretan da smo napokon realizovali toliko očekivan cilj. Ne znam koga bi posebno istakao, svi su dali sve od sebe, pa i navijači. Sačuvao sam sve igrače protiv Španije, osim Ibričića (drugi žuti), ali dolazi nam Pjanić. Pozivam sve na proslavu u Zenicu", kazao je Blažević.
Dana
Dana

Broj komentara : 189
Join date : 2009-08-01

Na vrh Go down

Edin Dzeko Empty Re: Edin Dzeko

Komentar  Dana Thu Nov 19, 2009 8:44 pm

Čestitam na POBJEDI u Zenici, pobjedi koja je trajala do večeras.
Nije važan REZULTAT, važno je to da smo pronašli svi zajedno nešto što volimo, što je naše svih nas. Nošeni na krilima NADE zaboravili smo neko vrijeme skoro na sve i živjeli, disali, radovali se...
Zato , MI SMO IPAK POBIJEDILI... Sada samo trebamo da nastavimo slijediti NADE... ŽIVOT..! ""
Dana
Dana

Broj komentara : 189
Join date : 2009-08-01

Na vrh Go down

Edin Dzeko Empty Re: Edin Dzeko

Komentar  Dana Tue Nov 24, 2009 7:10 pm

Munib Ušanović i Miodrag Kureš su osuđeni na po pet godina zatvora!

Munib Ušanović i Miodrag Kureš, suvereni vladari Fudbalskog saveza BiH (generalni sekretar i sekretar za finansije i marketing) su proglašeni krivima po tačkama optužnice za produženo krivično djelo porezne utaje i produženo krivično djelo zloupotrebe položaja ili ovlaštenja.

Tužilaštvo je ove “kriminalce iz Saveza” koji bestidno uznemiruju javnost već godinama optužilo da su u periodu od 1. januara 2001. godine do 30. septembra 2006. godine izbjegli plaćanje poreza na promet proizvoda i usluga, te poreza na plate i poreza na doprinose, a čime su oštetili budžet bosanskohercegovačkog entiteta Federacija BiH u značajnom iznosu novca.

Tužilaštvo je Kureša i Ušanovića optužilo i da su u periodu od 1. januara 2001. godine do 31. maja 2005. godine zloubotrebom svog službenog položaja pribavili značajnu imovinsku korist nelegalnim putem.

Munib Ušanović i Miodrag Kureš su nepravomožno osuđeni na po pet godina zatvora!
Dana
Dana

Broj komentara : 189
Join date : 2009-08-01

Na vrh Go down

Edin Dzeko Empty Re: Edin Dzeko

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu